Pokalbių konsultanto funkcionalumo veikimui reikalingi pasirenkami (funkciniai) slapukai, žr. „Slapukų nustatymai“

#Nepriklausomi laimėtojai. Susipažinkite – Vytautas (Vy)

2020-05-22

Dar viena pažintis su konkurso #Nepriklausomi laimėtoju. Šį kartą kviečiame susipažinti su vienu iš jūsų daugiausiai balsų surinkusio darbo „Laisvė“ kūrėju Vytautu, geriau žinomu tiesiog Vy. Niekas nepaneigs, Vytauto kūrinys traukia akį ne tik savo estetika, bet ir išskirtiniu braižu. Ne ką mažiau išskirtinis yra ir pats jo autorius – profesionalus tatuiruočių meistras, kuriam laisvės pojūtį ir jos svarbą nuo mažų dienų įkvėpė senelis – Lietuvos nepriklausomybės signataras.

 

Kada/kaip tavo gyvenime atsirado menas? 

Kai buvau 14 metų susižavėjau gatvės menu ir nuo to laiko nenustoju piešti. Dalyvavau daugybėje grafiti  konkursuose ir ne viename teko užimti prizines vietas. Man visai neblogai sekėsi ir tai mane dar labiau motyvavo tobulėti.

 

Kokias pasiekimais, darbais didžiuojiesi labiausiai?

Kiekvienas naujas darbas man atrodo, kad yra geriausias ir labiausiai didžiuojuosi iki tol kol sukuriu kažką naują. Kiekvienam darbe stengiuosi įdėti originalumo ir stengiuosi save stumti į priekį, tobulėti.

 

Geriau esi žinomas kaip tatuiruočių meistras, kaip kilo mintis perkelti savo meną ant terminalo? Nepaneigsi, šiek tiek tatuiruočių meno atspalvių yra ir kūrinyje „Laisvė“, kas leido kūriniui išsiskirti iš visų.

Turbūt nedaug kas žino, kad pirmus „menininko“ žingsnius žengiau paišydamas ant sienų. Piešinio kūrimas ant terminalo nelabai skiriasi nuo eskizo kūrimo piešti ant sienos. Prieš kelis metus kartu su kitu menininku Benu Poderiu taip pat paišiau purškiamais dažais „Sprite“ gėrimo reklamą ir galėjome pasidžiaugti puikiu rezultatu. Spalvų nenaudojimas, atrodo, visai netikėtai šį kartą padėjo išsiskirti. Neplanavau, kad tai bus išskirtinumas – tiesiog paišiau tokiu stiliumi, kurį naudoju kasdien kurti tatuiruočių dizainams.  



Menas ant kūno ar menas ant popieriaus – kuris tau labiau prie širdies?

Mane labai žavi detalumas ir plonos linijos. Kurdamas dizainus ant popieriaus negaliu taip sukurti, kaip atrodys ant odos, nes tai yra skirtingos technikos. Kurdamas dizainą ant popieriaus dėmesį teikiu kompozicijai, originalumui ir idėjos įgyvendinimui. Tatuiruodamas visą dėmesį sutelkiu į techniką ir įgyvendinimą. Tai man du skirtingi dalykai, bet abu labai malonūs. Jeigu reiktų sulyginti, dienos pabaigoje tatuiruočių darymas yra daugiau kaip amatas, o piešinio kūrimas – kaip menas.

 

Tavo kūriniuose, tiek tatuiruotėse, tiek konkursiniame darbe, gausu žmonių bei gyvūnų elementų. Iš kur semiesi įkvėpimo ir kokią reikšmę suteiki vaizduojamiems simboliams?

Įkvėpimo daug semiuosi iš skulptūrų, gamtos ir mados žurnalų. Man labai svarbu, kad mano sukurtas menas turėtų stiprų estetinį vaizdą ir tam tikrą jausmą. Man nuo mažens patiko savo idėjas perteikti simboliais. Gal dėl to, kad tuos simbolius visi skirtingai gali perskaityti ir susikurti savo istoriją.

 

 Ar turi autorių, kitų kūrėjų, kurie tau yra autoritetai?

Gerbiu visus kūrėjus, bet šiuo metu neturiu favoritų, kuriuos galėčiau išskirti ir sakyti, kad jie labiausiai įkvepia. Turbūt yra etapai, kai kūrėjai įkvepia ir padeda tau pačiam augti iki tol, kol nebeįkvepia ir ieškai naujų.

 

Konkurse kvietėme dalyvauti jau nepriklausomoje Lietuvoje gimusius kūrėjus, pats konkursas skirtas paminėti Lietuvos nepriklausomybės 30-metį. Ar nepriklausomybės dvasia kažkaip juntama tavo gyvenime? Ką tau reiškia laisvė plačiąja prasme?

Augdamas buvau labai arti nepriklausomos Lietuvos kūrimo užkulisių. Mano senelis yra Lietuvos nepriklausomybės signataras, dėl to nuo mažens žinau, kokia brangi yra laisvė, nors ir užaugau laisvoje Lietuvoje ir neteko patirti visų baisybių. Pats meno kūrimas yra laisvės aktas, nes leidžia mums jaustis taip laisvai. Žinoma, būna jaučiu spaudimą priversti meną ką nors pasakyti ir panaudoti juo perduoti žinutę ar jausmą, bet kaip pasakyti, taip ir kurti, kiekvienas turi laisvą pasirinkimą ir neribotą laisvę.


Kokių atsiliepimų savo darbams sulauki iš aplinkinių?

Kai pradėjau tatuiruoti sulaukiau labai daug neigiamu atsiliepimų. Dabar jau to seniai nepasitaikė. Visada džiaugiuosi gaudamas konstruktyvios kritikos. Esu tikras, kad niekad visiems neįtiksiu su savo kūryba, todėl nesinori klausytis neigiamų nuomonių, jeigu jos pagrįstos tik skoniu. Kiekvieno skonis skirtingas, ir džiaugiuosi turėdamas tiek daug žmonių, su kuriais mūsų skonis sutampa.



Truputį pabėkime nuo konkurso. Koks esi, kai padedi šalin pieštuką, tatuiravimo mašinėlę ar  kitas įprastas kūrybos priemones, kuo užsiimi laisvu laiku?

Laisvu laiku man labai patinka skaityti ekonomikos knygas ir sekti visas naujienas, susijusias su tuo, kas vyksta pasaulio ekonomikoje ir technologijose.  

 

Kokia tavo, kaip kūrėjo, didžiausia svajonė, o galbūt aiškiai užsibrėžtas tikslas?

Aš jaučiuosi kurdamas meną ir juo dalindamasis taip, kaip aš sustiprinu savo tylias asmenines idėjas ir koncepcijas, bei suteikiu jiems balsą pasaulyje. Manau, kad menininko darbas yra pastebėti ir sukurti dalykus, kurių kiti nemato ar nežino, ar gal net gali egzistuoti. Mes, kaip menininkai, dalinamės tuo, kas kitaip liktų nepastebėta. Man dalijimasis su publika yra toks pat noras, kaip ir pats kūrinys.

 

Keli Vytauto darbai – galerijoje. 

Kitą savaitę jau paskutinis interviu su Tautvydu Vidugiriu. 

 

Buvo naudinga? Dalinkitės: