LP EXPRESS – lyderis pagal paštomatų tinklo plėtrą Lietuvoje

2023-01-26

Ketvirtadaliu išaugęs paštomatų skaičius ir daugiau nei 15 proc. ūgtelėjęs siuntų kiekis. Tokius rodiklius 2022 m. demonstravo LP EXPRESS, kuris pagal tinklo plėtrą pirmavo visoje šalies paštomatų rinkoje. Ženkliai išplėtus paštomatų tinklą kartu buvo išlaikyta ir itin aukšta paslaugos kokybė – net 97 proc. siuntų gavėjus pasiekė jau kitą darbo dieną.

Praėjusiais metais taip pat kone penktadaliu padaugėjo gyvenviečių kiekis, kuriose pirmą sykį atsirado LP EXPRESS paštomatai. Šiuo metu LP EXPRESS paštomatai jau veikia daugiau nei 100 gyvenviečių visoje šalyje.

2022 metus tinklas užbaigė turėdamas 352 paštomatus, per kuriuos vienu metu gali keliauti kone 50 tūkst. siuntų.

„Praėjusieji metai LP EXPRESS buvo ypatingai svarbūs ne tik dėl paminėto veiklos dešimtmečio, bet ir dėl itin ambicingos plėtros, kuri leido toliau artinti paslaugas tiek prie privačių, tiek verslo klientų. Svarbiu augimo aspektu tapo žengimas ten, kur mūsų paštomatų privalumais iki šiol naudotis nebuvo galimybės – vien pernai LP EXPRESS pirmą sykį iškilo 11 gyvenviečių visoje Lietuvoje. Atsižvelgdami į nuolat besikeičiančius gyventojų poreikius šįmet toliau didelį dėmesį skirsime klientų patirties gerinimui, o taip pat naujos karto kilnojamųjų paštomatų tinklo vystymui“, – sako Deimantė Žebrauskaitė, Lietuvos pašto Klientų patirčių valdymo departamento vadovė.

Fiksuojama, kad gyventojai ir verslai praėjusiais metais vis aktyviau rinkosi siuntas siųsti būtent per paštomatus, o ne perduoti jas kurjeriams. Bendras per LP EXPRESS tinklą keliavusių siuntų kiekis išaugo 5,1 proc. iki beveik 9 mln., tik per paštomatų tinklą – net 15,3 proc.

LP EXPRESS turimi duomenys atskleidžia ir įdomių detalių apie gyventojų įpročius skirtinguose miestuose. Paaiškėjo, kad sparčiausiai siuntas iš LP EXPRESS paštomatų pernai atsiėmė Švenčionėlių gyventojai – vidutiniškai per 10,95 val., o lėčiausiai – Mickūnų, per 15,54 val.

Iš dešimties didžiausių Lietuvos miestų, greičiu praėjusiais metais itin pasižymėjo uteniškiai – jie siuntas vidutiniškai atsiėmė per 11,75 val. Tuo tarpu jų priešingybe buvo klaipėdiečiai – uostamiestyje vidutinis siuntų atsiėmimo laikas siekė 13,18 val. Visos šalies vidurkis 2022 m. buvo 12,7 val.

Buvo naudinga? Dalinkitės: